2024. augusztus 30., péntek 09:53

A Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány közleménye (1. rész)
    Budapest, 2024. augusztus 30., péntek (OS) - A Szabadság-szobor keresztjének védelmében.

    A nemzeti jelképek egy ország - esetünkben egy nemzet - közös történelmét, kulturális örökségét, identitását, valamint az általa vallott legfontosabb értékekeit fejezik ki. Emellett a nemzeti szimbólumok a külső, nemzetközi dimenzióban is kitüntetett jelentőséggel bírnak, hiszen az adott országot képviselve, világos képet mutatnak a külső szemlélőknek annak világról alkotott felfogásáról.
A "Felszabadulási emlékmű" a Szovjetunió által megszállt Magyarországon a szovjet háborús szerep ünneplésének, a kommunista diktatúra ideológiájának és hatalmának szimbólumaként szolgált.
A szimbólumot a magyar nemzeti identitásnak megfelelően a rendszerváltást követően megszabadították kommunista elemeitől, beleértve a géppisztolyt kezében tartó szovjet katonától - amelyet a magyar szabadságharcosok már 1956-ban ledöntöttek, ám azt az államhatalom a forradalom leverését követően reparálta.

     Kiadó: Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány

-------------------------------------------------------------------

     Kérjük előfizetőinket, hogy az Országos Sajtószolgálat anyagait minden esetben OS jelzéssel használják fel.
     Az MTI szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja az OS-be beadott  közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
     (c) Copyright MTI Nonprofit Zrt.



Forrás: OS Országos Sajtószolgálat

MTI  © Minden jog fenntartva.