OS Országos Sajtószolgálat
2024. április 26. péntek
Ismertető


2010. október 8., péntek 09:43

Már robog a “Jó pályán!”
    Budapest, 2010. október 8., péntek (OS) - A 2011. novemberéig tartó TÁMOP projekt a nők, fiatalok és 45 éven felüliek munkaerő-piaci (re)integrációját, “jó pálya  választását, valamint esély-és és béregyenlőségét szándékszik elősegíteni. Ennek során- a főpályázó SZGTI (Szakszervezetek Gazdaság és Társadalomkutatási Intézete) felhasználja, ötvözi és továbbfejleszti a korábbi Bérbarométer (www.berbarometer.hu) és Pályainformációs tanácsadók projektben (www.palyatanacsadok.hu) kialakított jó gyakorlatait.

    A 2010 nyarától 2011 novemberéig tartó projekt keretében a korábbi BérBarométer adatbázis egyes kérdéseinek újbóli lekérdezésével sor kerül négy régió – az észak-alföldi, észak-magyarországi, dél-alföldi és közép-dunántúli – helyzetének feltárására abból a szempontból, hogy az ott dolgozók munka-és bérviszonyait, munkakeresési szokásait mi jellemzi, mennyit változott ez a korábbi (2007) felméréshez képest; miben különbözik a nők és férfiak helyzete most, javult-e vagy sem a korábbiakhoz képest?   A kapott eredményekből kirajzolódó helyi foglalkoztatási profilok fontos szerepet játszanak a négy helyszínen (Nyíregyháza, Békéscsaba, Miskolc, Várpalota) megvalósulásra kerülő, célcsoport helyzetbe hozását pályára segítő/orientáló 90 órás képzésnél és a mind a négy régióban megrendezésre kerülő szakmai fórumokon: a beazonosított nehézségek és gyengeségek mentén próbálnak majd a trénerek, a mentorok közösen a résztvevőkkel optimális megoldásokat találni.   A képzésen egyebek mellett sor kerül munkaerő-piaci és munkajogi, önismereti, konfliktuskezelési, álláskeresés ismeretek és kompetenciák fejlesztésére.  A hasonló foglalkoztatási gondokkal küzdő térségek számára közös szakmai fórumok biztosítják a tapasztalatcserét és a projekt eredményeinek hasznosítását. Míg a képzésen helyszínenként 15-15 főnek (összesen 60 főnek) van lehetősége arra, hogy részt vegyen a projektben, a helyi szakmai fórumokon/műhelyekben 30-30 főnek (összesen 120 főnek) lesz lehetősége találkozni a munkaerő-piaci integráció és az életpálya tanácsadás témájában érintett felekkel, pl. a helyi munkaügyi központok, helyi szakképzési központok, a helyi fejlesztési és képzési bizottságok, önkormányzatok képviselőivel, helyi vállalkozókkal. A szakmai műhelyeken születő ötletek, tervek gondozását a továbbiakban a mentorok végzik.    A szakmai fórumok által alkotott hálózatok nyitottak lesznek, bárki csatlakozhat hozzájuk akár a helyi mentorokon keresztül, akár a projekt weblapján keresztül. A projektbe bevont mentorszervezetek között találjuk az Észak-alföldi Régióban (Nyíregyháza) a Nők a Jobb Jövőért Egyesületet; az Észak-Magyarországi Régióban (Miskolc) a Nőknek is Esélyt Alapítványt; a Dél-alföldi Régióban (Békéscsaba) a Békés Megyei Nők Egyesületét, illetve a Közép-Dunántúli Régióban (Várpalota) az  IRISZ  Nőegyesületet. A helyi szakmai műhelyek és a regionális mentorok összefogója a Nők a Holnapért Alapítvány.   dr. Borbély Szilvia
    Kiadó: Szakszervezetek Gazdaság és Társadalomkutatási Intézete (SZGTI) Közhasznú Alapítvány

-------------------------------------------------------------------

    Kérjük előfizetőinket, hogy az Országos Sajtószolgálat anyagait minden esetben OS jelzéssel használják fel.
    Az MTI szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja az OS-be beadott  közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
    (c) Copyright MTI Zrt.
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Az Országos Sajtószolgálatról
Az Országos Sajtószolgálat (OS) politikai, társadalmi, kulturális és különböző civil szervezetek, valamint közéleti szereplők közleményeit, állásfoglalásait közli. Az OS anyagai nem képezik az MTI-kiadás részét, a szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.